Vandrepremiene delt ut – nesten…

På årsmøtet skulle Kristoffer Fiane Pedersen fått klubbens eksklusive vandrepremie for seieren i klubbmesterskap normaldistanse. Slik gikk det ikke.

Det viste seg at fjorårets vinner av vandrepokalen trodde han hadde vunnet i år også, og dermed ikke tatt med pokalen på årsmøtet. Den detroniserte mester kan trolig vente seg snarlig besøk av en landsdelskollega…

Kristoffer har ellers hatt en meget solid sesong: Med seier i klubbmesterskap normal, sprint og natt har han satt klubbens øvrige seniorer i skyggen når det virkelig har vært alvor.

Vigdis Hobøl, vinner D17, og vant årets vandrepremie

I kvinneklassen var det ordning&reda, og Vigdis Hobøl, klubbens raskeste kvinne på normaldistansen i 2018 fikk sin vandrepremie på årsmøtet. Flere andre hentet inn premier for innsats i klubbmesterskapene.

Lars Klyve, to premier.
Per-Ivar Nikolaisen, H40elite – og fotograf i denne artikkelen.

Når det gjelder de yngre vil det bli premieutdelinger for dem senere i vinter.

Årsmøtet gikk ellers smertefritt for seg – årsmelding og budsjett ble godkjent, styre og nøkkelpersoner ble gjenvalgt og det eneste innkomne forslaget ble enstemmig vedtatt. Det forslaget kan du lese mer om i en egen sak!